Moderné spotrebiče minimalizujú prípravu jedál

Najnovšie vstavané spotrebiče vďaka inteligentným technológiám strážia prípravu pokrmov a pomáhajú uvariť chutné a zdravé jedlo.

kuchyňa, elektrická rúra, elektrické domáce spotrebiče
Ilustračné foto.
Autor:

Súčasné rúry prekvapia nielen tichým zatváraním a maximálnou bezpečnosťou. Vyznačujú sa veľkým vnútorným objemom a naraz možno piecť rôzne pokrmy až na piatich úrovniach bez toho, aby sa vône a chute miešali. Pri niektorých modeloch možno nastaviť až tri rôzne typy ohrevu, teploty a dĺžky trvania v jednom pečení. Túto pomoc ocenia aj skúsenejší kuchári pri príprave jedál, akými sú chlieb či lasagne, ktoré si vyžadujú zmenu teploty počas pečenia.

Čítajte viac

Technologický vývoj napreduje aj pri mikrovlnných rúrach. V súčasnosti ponúkajú také možnosti, o ktorých sa starším modelom ani len nesnívalo. Dokážu variť, piecť či dokonca grilovať. Zmeny pri používaní mikrovlnných rúr nastali vo viacerých oblastiach. Predovšetkým v zdravšom prístupe k príprave jedla vďaka inverterovej technológii, a tým aj k lepšej chuti samotného jedla. „Pokročilá technológia zabezpečuje konštantnú teplotu, možnosť nastaviť výkon už od 90 W a rovnomernú distribúciu mikrovĺn po celom objeme rúry. Vďaka tomu bude vaše jedlo rovnomerne rozmrazené alebo zohriate. Okrem mikrovĺn títo pomocníci umožňujú tiež varenie v kombinácii s grilom a horúcim vzduchom. Vstavaná mikrovlnná rúra sa tak môže tiež použiť ako klasická rúra,“ vysvetľuje Jana Neuszerová zo spoločnosti Gorenje. Jej slová potvrdzuje aj vzhľad súčasných mikrovlnných rúr, ktoré osvedčení výrobcovia navrhujú tak, aby zodpovedali dizajnu ostatných vstavaných kuchynských spotrebičov.

Indukčné dosky si okamžite získali svojich priaznivcov, pretože ponúkajú najbezpečnejší a najrýchlejší spôsob varenia. Aj v tomto smere sa však technológia posúva vpred. Senzory umiestnené na pokrievke hrncov dokážu sledovať teplotu vody alebo mlieka a automaticky regulovať ich ohrievanie. Vďaka tomu z hrncov už nič nevykypí. To oceníte pri príprave cestovín, polievok či omáčok. Dokonca vám moderné indukčné varné dosky pomôžu pripraviť steak presne tak, ako ho máte radi. Všetci, čo radi varia vo veľkom, ocenia špeciálnu funkciu, ktorá umožňuje prepojiť priestor indukčnej varnej dosky do jedného celku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
bývanie, interiér, farby

Vneste na jar do interiéru farby

21.03.2017 07:00

Trendom v interiérovom dizajne sú farby a motívy, ktoré vychádzajú z jarnej prírody. Vďaka nim dodáte bytu neopakovateľnú jarnú atmosféru.

elektrina

Ističe vás raz 'dobehnú', varuje ÚRSO odberateľov elektriny

19.03.2017 12:01

Odberatelia by podľa regulačného úradu nemali váhať a čo najskôr prispôsobiť veľkosť hlavných ističov svojim reálnym odberom.

Dieťa, sedačka, obývačka, gauč, pohovka, zábava

Ako vybrať pohovku pre rodinu s deťmi?

31.10.2016 06:00

Pohovka si vyslúžila status jedného z najpopulárnejších kusov nábytku našich domácností. Tu čítame, oddychujeme, pozeráme televíziu, trávime čas s rodinou a priateľmi.

parlament, Lucia Žitňanská

Parlamentný výbor je za skrátené konanie o novele ústavy

23.03.2017 13:09

Ustavnoprávny výbor odporúča NR SR o vládnych návrhoch novely Ústavy SR a novely zákona o organizácii Ústavného súdu SR rokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Lucia Kurilovská

Bašternáka neobvinili z daňového podvodu pre medzeru v Trestnom zákone

23.03.2017 13:01

Podnikateľa Bašternáka mohli obviniť len z trestného činu neodvedenia dane a poistného, pretože v roku 2012 ešte nebol zakotvený trestný čin daňového podvodu.

František Imrecze

Daniari výrazne zvýšili efektivitu výberu DPH

23.03.2017 13:01

Efektivita výberu dane z pridanej hodnoty na Slovensku stúpla vlani na 15,2 %. V roku 2012 bola nižšia ako 12 percent.

06-kohut-2x

Odmietol vojenčinu. Súd ho očistil po 60 rokoch

23.03.2017 13:00

Osemdesiatnik Vladimír Kohút sa bráni označeniu zločinec za to, že pre vieru odmietol vojenskú službu. Súd trestné stíhanie zastavil.