Ako vybrať pohovku pre rodinu s deťmi?

Pohovka si vyslúžila status jedného z najpopulárnejších kusov nábytku našich domácností. Tu čítame, oddychujeme, pozeráme televíziu, trávime čas s rodinou a priateľmi. Ak vyberáme pohovku pre rodinu s deťmi, estetické ideály by mali ustúpiť pohodliu a praktickým potrebám rodiny. Chceli by sme vyzdvihnúť zopár kritérií, ktoré vám výber uľahčia.

Dieťa, sedačka, obývačka, gauč, pohovka, zábava
Pri výbere je potrebné zohľadniť počet členov domácnosti.
Autor:

Pohovka, ktorú ľahko vyčistíme

Pri výbere prvej spoločnej pohovky zvyknú zaujať dizajnovo atraktívne modely. Situácia sa však mení s príchodom detí. Prvoradým kritériom sa zrazu stáva vyhotovenie z materiálu, ktorý sa dá ľahko umývať.

Ak máte doma malé deti, odporúčame vám siahnuť po pohovkách s odnímateľnými poťahmi. Sú praktické, pretože ich môžete prať v práčke, prípadne dať do čistiarne.

Tým, ktorí sa nechcú vzdať elegantného dizajnu, odporúčame pohovky z ekokože. Na odstránenie menších škvŕn nepotrebujete chemické prostriedky, postačí mäkká handrička navlhčená vo vode, prípadne v slabom roztoku mydla s neutrálnym pH.

Kamuflácia drobných nečistôt

Keďže je nepredstaviteľné prať poťahy každý deň, je dôležité, aby drobné škvrny pôsobili na vašej pohovke nenápadne. Radíme vám, aby ste sa nenechali zlákať krásnou bielou, ak ju už po prvom týždni nechcete prikryť starou dekou.

Paradoxne, ani čierna nie je vhodná farba. Ideálne sú prskané a vzorované súpravy. Taktiež by vás mohli osloviť modely v odtieňoch hnedej, ktorá pôsobí ako chameleón a občasné škvrny s ňou ľahko splývajú.

Drobné znečistenie sedacej súpravy by sa malo odstraňovať vysávačom s kefkovým nadstavcom.

Úložný priestor nadovšetko

Deti majú napriek svojmu veku prekvapujúco veľa vecí. Hračky, knižky, oblečenie, ktoré odkladáme pre každý prípad. A tak vás rozhodne poteší úložný priestor, ktorý vám nová pohovka poskytne. Pohovky s úložným priestorom sú veľmi praktické.

Miesto na sedenie pre všetkých

Pri výbere je potrebné zohľadniť počet členov domácnosti. Každý by mal mať na pohovke svoje miesto. Aj v prípade, že momentálne máte doma batoľa, treba myslieť na to, že porastie a čoskoro si bude nárokovať na svoje miesto na pohovke. Ak máte alebo plánujete mnohopočetnú rodinu, je dobré zvážiť sedaciu súpravu s kreslami alebo kombinovanú zostavu aj s taburetkami.

Radila Miroslava Lajčinová zo spoločnosti Tempo Kondela nábytok
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
bývanie, interiér, farby

Vneste na jar do interiéru farby

21.03.2017 07:00

Trendom v interiérovom dizajne sú farby a motívy, ktoré vychádzajú z jarnej prírody. Vďaka nim dodáte bytu neopakovateľnú jarnú atmosféru.

elektrina

Ističe vás raz 'dobehnú', varuje ÚRSO odberateľov elektriny

19.03.2017 12:01

Odberatelia by podľa regulačného úradu nemali váhať a čo najskôr prispôsobiť veľkosť hlavných ističov svojim reálnym odberom.

kuchyňa, byt, spotrebiče

Pri varení možno ušetriť až desiatky eur

25.10.2016 06:00

Prečítajte si zopár rád o tom, ako môžete pri varení ušetriť až desiatky eur, pokiaľ viete, ako na to.

parlament, Lucia Žitňanská

Parlamentný výbor je za skrátené konanie o novele ústavy

23.03.2017 13:09

Ustavnoprávny výbor odporúča NR SR o vládnych návrhoch novely Ústavy SR a novely zákona o organizácii Ústavného súdu SR rokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Lucia Kurilovská

Bašternáka neobvinili z daňového podvodu pre medzeru v Trestnom zákone

23.03.2017 13:01

Podnikateľa Bašternáka mohli obviniť len z trestného činu neodvedenia dane a poistného, pretože v roku 2012 ešte nebol zakotvený trestný čin daňového podvodu.

František Imrecze

Daniari výrazne zvýšili efektivitu výberu DPH

23.03.2017 13:01

Efektivita výberu dane z pridanej hodnoty na Slovensku stúpla vlani na 15,2 %. V roku 2012 bola nižšia ako 12 percent.

06-kohut-2x

Odmietol vojenčinu. Súd ho očistil po 60 rokoch

23.03.2017 13:00

Osemdesiatnik Vladimír Kohút sa bráni označeniu zločinec za to, že pre vieru odmietol vojenskú službu. Súd trestné stíhanie zastavil.