Penta má v rukách územné rozhodnutie pre 700 bytov na Čulenovej

Rezidenčná časť projektu Čulenova, ktorú budú tvoriť tri veže vo výške 31 nadzemných podlaží, získala v týchto dňoch územné rozhodnutie.

Bratislava Zaha Hadid
Multifunkčná zóna s obytnými aj administratívnymi priestormi a viacerými zelenými plochami má vzniknúť v zovretí ulíc Landererova, Čulenova a Továrenská na základe návrhov slávnej architektky Zahy Hadid.
Autor:

Informovala o tom spoločnosť Penta Investments, ktorá je investorom projektu. Ako ďalej uviedla, po získaní právoplatného stavebného povolenia plánuje začať s výstavbou. Územné rozhodnutie zároveň získala aj jedna z dvoch administratívnych veží. Oficiálny predaj bytov sa má začať počas októbra tohto roka. Výstavba rezidenčnej časti projektu je plánovaná na jeseň 2016, dokončenie prvej etapy sa očakáva koncom roka 2018.

Podľa informácií zverejnených Pentou Investments tri rezidenčné veže tvoria prvú etapu projektu a celkovo ponúknu viac ako 700 bytov. Ich súčasťou bude základná občianska vybavenosť na rozlohe 3 tisíc metrov štvorcových. V druhej etape projektu Čulenova počíta Penta s dvoma administratívnymi budovami s celkovou prenajímateľnou plochou 55 tisíc metrov štvorcových.

Autorkou projektu, ktorého súčasťou bude nový mestský park a aj pamiatka Jurkovičovej teplárne, je nedávno zosnulá architektka a dizajnérka Zaha Hadid.

Penta je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí najmä v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac ako 37-tisíc ľudí. V roku 2015 dosiahla hodnota aktív skupiny 7 miliárd eur.

hypotéka, dom, stavebné, sporenie, kľúče, kľúč

Čechom rastú ceny starších bytov, ponuka nových nestačí

17.02.2017 10:07

Ceny starších bytov v Česku sa naďalej budú približovať cenám novostavieb. Dôvodom je vysoký dopyt a malá ponuka nových bytov.

hypotéka, dom, rodina, stavba, výstavba

Na predaj bytu je vhodný čas, na kúpu už nie

13.02.2017 08:00

Za päť rokov našetril približne 30-tisíc eur. No a za ten čas približne o rovnakú sumu vzrástli v jeho lokalite ceny štvorizbových bytov.

úrok, percento, peniaze, hypotéka, sporenie

Ceny bytov stúpli za rok o 5,8 %

01.02.2017 13:47

Priemerné ceny bytov na Slovensku v poslednom štvrťroku minulého roka opäť stúpli na 1 304 eur za meter štvorcový.

čierna skládka, odpad, okolie zabí majer, bratislava

Občania Štúrova sa búria proti plánovanej spaľovni odpadov

22.02.2017 13:44

Občania Štúrova a okolitých obcí sú proti výstavbe strediska na recykláciu odpadov pre obavy zo zhoršenia stavu životného prostredia.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

Podujatia predsedníctva EÚ vyšetruje NAKA, vypovedali svedkovia

22.02.2017 13:30

Kultúrne akcie súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ preveruje polícia. Zamerala sa na to, či pri ich organizácii nedošlo k šafáreniu s verejnými peniazmi.

cirkev, kňaz

Kiska druhykrát nepodpísal zákon o cirkvách

22.02.2017 13:11

Podľa predkladateľov, poslancov SNS, je cieľom novely zákona eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností.

PSA - Opel

Záchrana automobilky Opel bude za cenu prepúšťania v Británii

22.02.2017 13:00

Nemeckú značku Opel môžu mať čoskoro v rukách Francúzi.