Penta má v rukách územné rozhodnutie pre 700 bytov na Čulenovej

Rezidenčná časť projektu Čulenova, ktorú budú tvoriť tri veže vo výške 31 nadzemných podlaží, získala v týchto dňoch územné rozhodnutie.

Bratislava Zaha Hadid
Multifunkčná zóna s obytnými aj administratívnymi priestormi a viacerými zelenými plochami má vzniknúť v zovretí ulíc Landererova, Čulenova a Továrenská na základe návrhov slávnej architektky Zahy Hadid.
Autor:

Informovala o tom spoločnosť Penta Investments, ktorá je investorom projektu. Ako ďalej uviedla, po získaní právoplatného stavebného povolenia plánuje začať s výstavbou. Územné rozhodnutie zároveň získala aj jedna z dvoch administratívnych veží. Oficiálny predaj bytov sa má začať počas októbra tohto roka. Výstavba rezidenčnej časti projektu je plánovaná na jeseň 2016, dokončenie prvej etapy sa očakáva koncom roka 2018.

Podľa informácií zverejnených Pentou Investments tri rezidenčné veže tvoria prvú etapu projektu a celkovo ponúknu viac ako 700 bytov. Ich súčasťou bude základná občianska vybavenosť na rozlohe 3 tisíc metrov štvorcových. V druhej etape projektu Čulenova počíta Penta s dvoma administratívnymi budovami s celkovou prenajímateľnou plochou 55 tisíc metrov štvorcových.

Autorkou projektu, ktorého súčasťou bude nový mestský park a aj pamiatka Jurkovičovej teplárne, je nedávno zosnulá architektka a dizajnérka Zaha Hadid.

Penta je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí najmä v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac ako 37-tisíc ľudí. V roku 2015 dosiahla hodnota aktív skupiny 7 miliárd eur.

bratislava, šancová, mesto,

Ceny bytov v Bratislave poskočili za rok o desatinu

04.01.2017 16:48

Ceny bytov v Bratislave sa koncom vlaňajška medziročne zvýšili o viac ako 10 % na 2 500 eur za meter štvorcový.

Reality, dom, hypotéka, peniaze

Rast cien bytov a domov by sa mal spomaliť

01.01.2017 12:41

Ceny nehnuteľností by mali v roku 2017 naďalej rásť, ale už miernejšie.

Bory Bývanie, I. etapa, vizualizácia

Bory Bývanie od Penty sa rozrastie o 287 bytov

19.12.2016 16:29

Spoločnosť Penta pripravuje druhú etapu rezidenčného projektu Bory Bývanie medzi Lamačom a Devínskou Novou Vsou.

Chelsea Manning, Bradley Manning

Obama zmierni trest Chelsea Manningovej

17.01.2017 22:57

Odchádzajúci americký prezident Barack Obama zmiernil trest Chelsea Manningovej, bývalej analytičke vojenskej spravodajskej služby.

Kukurica pre chuť, ale i pre zdravie a krásu!

Bayer a Monsanto sľúbili Trumpovi miliardové investície

17.01.2017 22:16

Nemecký chemický a farmaceutický koncern Bayer a americká biotechnologická spoločnosť Monsanto sľúbili rozsiahle investície v USA.

Diviak

Takmer polovica diviakov zo Šumavy je rádioaktívna

17.01.2017 21:37

Takmer polovica diviakov, ktoré odchytili na českej strane pohoria Šumava, vykazovala nadlimitnú mieru rádioaktivity.

Eugen Cernan

Cernan kysucké korene nikdy nezaprel. Do rodiska predkov sa vrátil

17.01.2017 20:00

Svoju cestu na Mesiac som začal niekde tu, z týchto koreňov vo Vysokej nad Kysucou - hovorieval posledný muž na Mesiaci, keď navštívil Kysuce, Eugen Cernan.