Bory Bývanie od Penty sa rozrastie o 287 bytov

Spoločnosť Penta pripravuje druhú etapu rezidenčného projektu Bory Bývanie, ktorý sa nachádza medzi bratislavskými mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves.

Bory Bývanie, vizualizácie I. etapy
Bory Bývanie, vizualizácie I. etapy
Autor: Bory Bývanie

V rámci nej plánuje výstavbu ďalších 287 bytov v deviatich bytových domoch. Celková investícia dosiahne približne 20 miliónov eur, s výstavbou by sa malo začať v prvom polroku 2018. Informovala o tom spoločnosť Penta.

„Obytná zóna novým obyvateľom ponúkne nielen základnú občiansku vybavenosť, ale aj viaceré športoviská, detské ihriská či novú materskú škôlku,“ uviedol Business Development manažér v Penta Investments Juraj Nevolník. Súčasťou druhej etapy projektu by mal byť verejný park, pričom plocha zelene by podľa Penty mala dosiahnuť 12 tisíc metrov štvorcových. Celkovo je v druhej etape projektu plánovaných 405 nových parkovacích miest. Ako ďalej Penta uviedla, v rámci prvej etapy projektu je predaných viac ako 70 % zo 170 ponúkaných bytov, druhá polovica z celkového počtu 340 bytov by mala pribudnúť do ponuky v najbližšom čase.

Penta je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí najmä v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente. Spravuje jediný fond svojich partnerov, akcionárov spoločnosti. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac ako tridsaťsedem tisíc ľudí a v roku 2015 dosiahla hodnota aktív skupiny 7 miliárd eur. Penta pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy a má svoje zastúpenie v Prahe, Bratislave, Varšave a Mníchove.

hypotéka, dom, stavebné, sporenie, kľúče, kľúč

Čechom rastú ceny starších bytov, ponuka nových nestačí

17.02.2017 10:07

Ceny starších bytov v Česku sa naďalej budú približovať cenám novostavieb. Dôvodom je vysoký dopyt a malá ponuka nových bytov.

hypotéka, dom, rodina, stavba, výstavba

Na predaj bytu je vhodný čas, na kúpu už nie

13.02.2017 08:00

Za päť rokov našetril približne 30-tisíc eur. No a za ten čas približne o rovnakú sumu vzrástli v jeho lokalite ceny štvorizbových bytov.

úrok, percento, peniaze, hypotéka, sporenie

Ceny bytov stúpli za rok o 5,8 %

01.02.2017 13:47

Priemerné ceny bytov na Slovensku v poslednom štvrťroku minulého roka opäť stúpli na 1 304 eur za meter štvorcový.

čierna skládka, odpad, okolie zabí majer, bratislava

Občania Štúrova sa búria proti plánovanej spaľovni odpadov

22.02.2017 13:44

Občania Štúrova a okolitých obcí sú proti výstavbe strediska na recykláciu odpadov pre obavy zo zhoršenia stavu životného prostredia.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

Podujatia predsedníctva EÚ vyšetruje NAKA, vypovedali svedkovia

22.02.2017 13:30

Kultúrne akcie súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ preveruje polícia. Zamerala sa na to, či pri ich organizácii nedošlo k šafáreniu s verejnými peniazmi.

cirkev, kňaz

Kiska druhykrát nepodpísal zákon o cirkvách

22.02.2017 13:11

Podľa predkladateľov, poslancov SNS, je cieľom novely zákona eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností.

PSA - Opel

Záchrana automobilky Opel bude za cenu prepúšťania v Británii

22.02.2017 13:00

Nemeckú značku Opel môžu mať čoskoro v rukách Francúzi.