Penta začala v Bratislave stavať veže slávnej Zahy Hadid

Investičná skupina Penta začala v Bratislave výstavbu novej obytnej a administratívnej štvrte. Prvá etapa projektu s názvom Sky Park od britskej architektky Zahy Hadidovej by mala byť dokončená v závere roka 2019. Informoval o tom hovorca Penty Gabriel Tóth.

Bratislava Zaha Hadid
Multifunkčná zóna s obytnými aj administratívnymi priestormi a viacerými zelenými plochami vznikne v zovretí ulíc Landererova, Čulenova a Továrenská.
Autor:

Súčasťou prvej fázy je výstavba troch tridsaťposchodových rezidenčných budov s viac ako 700 bytmi, parkovacími miestami a plochami pre občiansku vybavenosť. V druhej etape Penta plánuje postaviť dve administratívne budovy s celkovou prenajímateľnou plochou vyše 55 000 metrov štvorcových; začiatok výstavby tejto časti projektu závisí od termínu získania príslušných stavebných povolení.

Projekt s rozlohou viac ako 5,5 hektára Penta realizuje blízko centra slovenskej metropoly a rieky Dunaj, na území niekdajšej priemyselnej zóny. V okolí sa stavajú ďalšie obytné a administratívne budovy.

V Bratislave investičná skupina postaví aj novú nemocnicu za viac ako 100 miliónov eur. Tento projekt vlani predstavila spoločnosť Svet Zdravia, ktorá na Slovensku prevádzkuje regionálne nemocnice a ktorá patrí do skupiny Penta.

Penta podniká vo viac než desiatich krajinách Európy v rôznych odvetviach ekonomiky, okrem zdravotníctva aj vo finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente.

V Prahe Penta vybudovala administratívny komplex Florentinum, ktorý vlani predala čínskej skupine CEFC. V českom hlavnom meste vlastní i kancelársky komplex Aviatic v areáli Waltrovka v Jinoniciach. Tento rok chce Penta začať aj stavbu na pozemkoch medzi Masarykovou stanicou a časťou Florenc, kde plánuje vybudovať komplex administratívnych budov s obchodmi a reštauráciami, ale aj park podľa projektu Hadidovej.

Súvisiace články:

06-kohut-2x

Odmietol vojenčinu. Súd ho očistil po 60 rokoch

23.03.2017 13:00

Osemdesiatnik Vladimír Kohút sa bráni označeniu zločinec za to, že pre vieru odmietol vojenskú službu. Súd trestné stíhanie zastavil.

Práca, profesia, stavba

V Dúbravke začali stavať náhradné nájomné byty, starosta sa búri

21.03.2017 16:37

V lokalite Pri Kríži začali s výstavbou 68 náhradných nájomných bytov pre ľudí z reštituovaných domov. Spor medzi mestskou časťou a magistrátom tak pokračuje.

Tibor Gašpar,

Polícia obvinila starostu Devínskej Novej Vsi z korupcie

20.03.2017 14:14

Medzi obvinenými v kauze ponúkania úplatku pre úradníka Okresného úradu Bratislava je aj starosta bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves Milan J.

parlament, Lucia Žitňanská

Parlamentný výbor je za skrátené konanie o novele ústavy

23.03.2017 13:09

Ustavnoprávny výbor odporúča NR SR o vládnych návrhoch novely Ústavy SR a novely zákona o organizácii Ústavného súdu SR rokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Lucia Kurilovská

Bašternáka neobvinili z daňového podvodu pre medzeru v Trestnom zákone

23.03.2017 13:01

Podnikateľa Bašternáka mohli obviniť len z trestného činu neodvedenia dane a poistného, pretože v roku 2012 ešte nebol zakotvený trestný čin daňového podvodu.

František Imrecze

Daniari výrazne zvýšili efektivitu výberu DPH

23.03.2017 13:01

Efektivita výberu dane z pridanej hodnoty na Slovensku stúpla vlani na 15,2 %. V roku 2012 bola nižšia ako 12 percent.

06-kohut-2x

Odmietol vojenčinu. Súd ho očistil po 60 rokoch

23.03.2017 13:00

Osemdesiatnik Vladimír Kohút sa bráni označeniu zločinec za to, že pre vieru odmietol vojenskú službu. Súd trestné stíhanie zastavil.