Penta chce v Prahe postaviť novú mestskú štvrť

Stredoeurópska investičná skupina Penta plánuje v Prahe investovať vyše 200 miliónov eur do výstavby novej mestskej štvrte.

Bývalá továreň Walter v Jinoniciach
Bývalá továreň Walter v Jinoniciach
Autor: Google Maps

Štvrť má vyrásť na území bývalej továrne Walter v Jinoniciach s rozlohu 169 tis. metrov štvorcových, informovala PR špecialistka Penty Lea Krčmáriková, investor kúpil pozemok od spoločnosti Red Group, avšak hodnotu transakcie zúčastnené strany nezverejnili. Ide už o tretiu realitnú akvizíciu Penty v Čechách.

„Areál bývalej továrne Walter je z väčšej časti zdemolovaný a vďaka svojej veľkosti a polohe má veľký rozvojový potenciál,“ povedal Petr Palička, riaditeľ realitnej divízie Penty v Českej republike.

Na území „Waltrovky“ plánuje Penta v niekoľkých fázach vybudovať 44,5 tis. metrov štvorcových administratívnych plôch a približne 350 bytových jednotiek v rôznych segmentoch. Investor počíta aj s obnovou 15 tis. metrov štvorcových parkov. S výstavbou chce Penta začať do dvoch rokov.

Ďalšie články
Euro, peniaze, kalkulačka

Časť bratislavského City Business Centra získal nový vlastník

11.03.2014 13:30

Skupina HB Reavis predala tri budovy kancelárskeho projektu City Business Center (CBC), ktoré sa nachádzajú na Karadžičovej ulici v Bratislave.

Práca, stavba, profesia

Kvalita stavieb výrazne klesá, priznali českí stavbári

04.03.2014 10:25

Kvalita stavebných prác naďalej klesá. Väčšina stavebných spoločností v Česku priznáva, že stavia na "hranici bezpečnej ceny".

fit lopta, práca, kancelária, sedenie

Najdrahšie kancelárie sú v Londýne, Bratislava skončila 52.

20.02.2014 16:48

Londýnsky West End je celosvetovo najdrahším kancelárskym trhom už druhý rok po sebe.

BRITAIN-THATCHER/

Britom výrazne stúpli ceny domov

17.02.2014 15:49

Ceny domov vo Veľkej Británii rástli najrýchlejším tempom za viac ako šesť rokov.

Ľudia odporúčajú