Kvapká vám voda z kohútika alebo tečie WC? Odbiť takú "maličkosť" mávnutím ruky sa nemusí vyplatiť.
Podlaha nesporne patrí k najviac namáhaným častiam domácností, preto sa oplatí investovať do jej kvality. Reklamácia podlahy nie je totiž jednoduchá a zákazník s ňou u predajcu či dodávateľa nemusí pochodiť.
V zime chránia pred chladom, v lete zasa pred horúčavou. Plastové okná sú spoľahlivé, no treba sa o ne starať. Ako na to?
Trh s nehnuteľnosťami stále prekvitá, ale nie vždy ide všetko hladko. Kúpa bytu nie je lacná záležitosť, preto treba byť veľmi opatrný.
Jedným z cieľov obnovy bytových domov je dnes i zníženie spotreby energií. Zateplením fasády a výmenou okien sa zníži celková spotreba tepla na vykurovanie.
Jedným zo spôsobov, ako môže byť domácnosť energeticky nezávislá a ešte pri tom aj ušetriť, je používanie propánových (LPG) zásobníkov.
Ak rúra pri pečení správne netesní, môže poškodiť okolitý nábytok - napríklad dvierka na kuchynskej linke. Vtedy je dobrým riešením ochrániť ich takzvaným tepelným štítom.
Jeseň je obdobie plné protikladov. Najkrajšie a najfarebnejšie dni v roku vystrieda sychravé počasie, dažde a tma. Mnohí ľudia sa začnú cítiť unavene, skleslo, až depresívne.
Bývať pri hlučnej ceste je utrpenie. Podľa údajov Európskej environmentálnej agentúry znepríjemňuje hluk život takmer 20 miliónom Európanov.
Aj keď sa o to väčšina ľudí nezaujíma, vlhkosť vzduchu je pre domácnosť veľmi dôležitá. Ak je nízka, škodí zdraviu, ak vysoká, tvoria sa doma plesne.
Jeseň je časom, keď sa v domácnostiach opäť začína kúriť. Udržať teplo v dome či byte stojí nemalé peniaze.
Mnohí ľudia vnímajú elektroinštaláciu iba ako technické vybavenie a nutnosť.
O šikmých strechách sa hovorí, že ich zateplenie môže úspešne zvládnuť aj šikovný laik, keď má dostatok vedomostí a odbornú pomoc. Platí však i opak.
V drevenom dome je zima, drevo dlho nevydrží, zvetrá a nahlodá ho hmyz, pri požiari všetko rýchlo zhorí... Aj takéto predstavy majú bežní ľudia o drevostavbách.
Zatiaľ čo v zahraničí bežne vidieť drevené domy, u nás akoby sa na ne zanevrelo.
Namiesto budovania tepelného čerpadla či kúpy kotla na biomasu často na zníženie nákladov na vykurovanie postačí vymeniť starý plynový kotol za nový.
V súčasnosti na trhu prevládajú dve základné skupiny kotlov na spaľovanie drevnej biomasy: kotly na spaľovanie drevných peliet či brikiet a kotly so systémom splyňovania dreva.
Nastupujúca jeseň so sebou prináša aj zvýšené výdavky za energiu. Môže za to nižšia vonkajšia teplota, kvôli ktorej sme nútení si prikúriť.
Kým pre väčšinu ľudí leto predstavuje čas dovoleniek, pre teplárov je to čas nevyhnutných opráv.
Nové bývanie si hľadajú predovšetkým mladí ľudia, ktorí sa chcú osamostatniť a založiť si rodinu. Kladú si otázku, či je lepšie zobrať si hypotéku pred svadbou.
Ľudia sa často boja malých škôd, ktoré im môžu zničiť nábytok či elektrospotrebiče v domácnosti. Veľakrát si však neuvedomujú, že zničený môže byť celý dom.
Na Slovensku je betón veľakrát zaznávaný. Aj keď sa väčšina stavieb bez betónu nezaobíde, väčšinou sa ho snažíme zamaskovať.
Nová kúpeľňa, výmena jadra, nové podlahy či kuchynská linka. Podľa odhadov sa ľudia púšťajú do rekonštrukcie svojho bývania priemerne každých sedem rokov.
Horúce leto si najlepšie užijeme na dovolenke. Ak sme doma, snažíme sa väčšinou schladiť. Kým pri vode vyhľadávame slnečné lúče, v dome to väčšinou býva naopak.
Získavať energiu zo slnečného žiarenia je čoraz populárnejšie už aj na Slovensku. Ľudia si postupne začínajú uvedomovať, že to nie je len pre vyvolených.