Na zateplenie je možné čerpať úver z Rozvojovej banky Rady Európy

28.03.2013 08:09
Panelák, reality, zatepľovanie
Ilustračné foto Autor:

Slovenská sporiteľňa uzatvorila zmluvu o úverovej linke s Rozvojovou bankou Rady Európy (CEB – Council of Europe Development Bank) v objeme 30 miliónov eur na realizáciu programu Ochrany životného prostredia so špecifickým zameraním sa podporu projektov energetickej efektívnosti v bytovom sektore na Slovensku.

Bytové domy v správe spoločenstiev vlastníkov bytov a nebytových priestorov či bytových správcov môžu požiadať o výhodný úver na investície smerujúce k úspore energie s financovaním polovice nákladov. Informovala o tom Slovenská sporiteľňa.

Financovať je možné zateplenie obvodových plášťov bytových domov, striech, podláh, výmenu okien, vstupných dverí, zefektívnenie vykurovacích systémov, inštaláciu meracích zariadení a tiež ďalšie investície vedúce k celkovej obnove bytových domov ako napríklad sanáciu balkónov a lodžií či výmenu výťahov. Minimálna úroveň energetických úspor musí byť aspoň 15 %. Z úveru je možné prefinancovať aj vypracovanie projektovej dokumentácie či následnú energetickú certifikáciu v bytovom sektore.

Výhodou úveru z úverovej linky CEB je podľa vyjadrení Slovenskej sporiteľne predovšetkým zvýhodnená úroková sadzba oproti bežnému úveru až do 0,38 % ročne. Pri čerpaní úveru z úverovej linky CEB je tak možné po zvýhodnení získať finančné prostriedky od 2,54 % ročne pri úročení premennou úrokovou sadzbou 1-mesačný EURIBOR plus obchodná marža banky. Slovenská sporiteľňa spolupracuje s Rozvojovou bankou Rady Európy od roku 2013.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk