Penta má v rukách územné rozhodnutie pre 700 bytov na Čulenovej

Rezidenčná časť projektu Čulenova, ktorú budú tvoriť tri veže vo výške 31 nadzemných podlaží, získala v týchto dňoch územné rozhodnutie.

Bratislava Zaha Hadid
Multifunkčná zóna s obytnými aj administratívnymi priestormi a viacerými zelenými plochami má vzniknúť v zovretí ulíc Landererova, Čulenova a Továrenská na základe návrhov slávnej architektky Zahy Hadid.
Autor:

Informovala o tom spoločnosť Penta Investments, ktorá je investorom projektu. Ako ďalej uviedla, po získaní právoplatného stavebného povolenia plánuje začať s výstavbou. Územné rozhodnutie zároveň získala aj jedna z dvoch administratívnych veží. Oficiálny predaj bytov sa má začať počas októbra tohto roka. Výstavba rezidenčnej časti projektu je plánovaná na jeseň 2016, dokončenie prvej etapy sa očakáva koncom roka 2018.

Podľa informácií zverejnených Pentou Investments tri rezidenčné veže tvoria prvú etapu projektu a celkovo ponúknu viac ako 700 bytov. Ich súčasťou bude základná občianska vybavenosť na rozlohe 3 tisíc metrov štvorcových. V druhej etape projektu Čulenova počíta Penta s dvoma administratívnymi budovami s celkovou prenajímateľnou plochou 55 tisíc metrov štvorcových.

Autorkou projektu, ktorého súčasťou bude nový mestský park a aj pamiatka Jurkovičovej teplárne, je nedávno zosnulá architektka a dizajnérka Zaha Hadid.

Penta je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí najmä v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac ako 37-tisíc ľudí. V roku 2015 dosiahla hodnota aktív skupiny 7 miliárd eur.

Emmanuel Macron

Euro prudko posilňuje, silu mu dávajú Macronove výsledky

23.04.2017 23:00

Euro v úvode obchodovania v Ázii posilnilo voči doláru o dve percentá a vyšplhalo sa na 1,09395 USD, najviac za päť a pol mesiaca.

pacient, pacienti, lekár, cakaren

Drucker avizuje lekárom za nedovolené poplatky 10-tisícové pokuty

23.04.2017 20:00

Ambulantní lekári sa už dozvedeli, aké pokuty ich čakajú, ak budú od pacienta pýtať nedovolené poplatky.

policia, hrad

Summit obmedzí dopravu v hlavnom meste

23.04.2017 19:31

Mesto plné zahraničných delegácií, obmedzenia pre peších aj dopravu, v uliciach plno policajtov. Bratislava od nedele hostí šéfov parlamentov členských krajín Európskej únie.

specializovany trestny sud, Pitovci, ZVJS, Juraj Ondrejčák,

V prípade 'piťovcov' zasadne v stredu najvyšší súd

23.04.2017 19:27

Najvyšší súd SR má na stredu vytýčené ďalšie verejné zasadnutie, kde má rozhodnúť o odvolaní údajného šéfa zločineckej skupiny Ľuboša F. a bývalého policajta Milana K.