Penta začala v Bratislave stavať veže slávnej Zahy Hadid

Investičná skupina Penta začala v Bratislave výstavbu novej obytnej a administratívnej štvrte. Prvá etapa projektu s názvom Sky Park od britskej architektky Zahy Hadidovej by mala byť dokončená v závere roka 2019. Informoval o tom hovorca Penty Gabriel Tóth.

Bratislava Zaha Hadid
Multifunkčná zóna s obytnými aj administratívnymi priestormi a viacerými zelenými plochami vznikne v zovretí ulíc Landererova, Čulenova a Továrenská.
Autor:

Súčasťou prvej fázy je výstavba troch tridsaťposchodových rezidenčných budov s viac ako 700 bytmi, parkovacími miestami a plochami pre občiansku vybavenosť. V druhej etape Penta plánuje postaviť dve administratívne budovy s celkovou prenajímateľnou plochou vyše 55 000 metrov štvorcových; začiatok výstavby tejto časti projektu závisí od termínu získania príslušných stavebných povolení.

Projekt s rozlohou viac ako 5,5 hektára Penta realizuje blízko centra slovenskej metropoly a rieky Dunaj, na území niekdajšej priemyselnej zóny. V okolí sa stavajú ďalšie obytné a administratívne budovy.

V Bratislave investičná skupina postaví aj novú nemocnicu za viac ako 100 miliónov eur. Tento projekt vlani predstavila spoločnosť Svet Zdravia, ktorá na Slovensku prevádzkuje regionálne nemocnice a ktorá patrí do skupiny Penta.

Penta podniká vo viac než desiatich krajinách Európy v rôznych odvetviach ekonomiky, okrem zdravotníctva aj vo finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente.

V Prahe Penta vybudovala administratívny komplex Florentinum, ktorý vlani predala čínskej skupine CEFC. V českom hlavnom meste vlastní i kancelársky komplex Aviatic v areáli Waltrovka v Jinoniciach. Tento rok chce Penta začať aj stavbu na pozemkoch medzi Masarykovou stanicou a časťou Florenc, kde plánuje vybudovať komplex administratívnych budov s obchodmi a reštauráciami, ale aj park podľa projektu Hadidovej.

Súvisiace články:

Emmanuel Macron

Euro prudko posilňuje, silu mu dávajú Macronove výsledky

23.04.2017 23:00

Euro v úvode obchodovania v Ázii posilnilo voči doláru o dve percentá a vyšplhalo sa na 1,09395 USD, najviac za päť a pol mesiaca.

pacient, pacienti, lekár, cakaren

Drucker avizuje lekárom za nedovolené poplatky 10-tisícové pokuty

23.04.2017 20:00

Ambulantní lekári sa už dozvedeli, aké pokuty ich čakajú, ak budú od pacienta pýtať nedovolené poplatky.

policia, hrad

Summit obmedzí dopravu v hlavnom meste

23.04.2017 19:31

Mesto plné zahraničných delegácií, obmedzenia pre peších aj dopravu, v uliciach plno policajtov. Bratislava od nedele hostí šéfov parlamentov členských krajín Európskej únie.

specializovany trestny sud, Pitovci, ZVJS, Juraj Ondrejčák,

V prípade 'piťovcov' zasadne v stredu najvyšší súd

23.04.2017 19:27

Najvyšší súd SR má na stredu vytýčené ďalšie verejné zasadnutie, kde má rozhodnúť o odvolaní údajného šéfa zločineckej skupiny Ľuboša F. a bývalého policajta Milana K.